Canlar fincanlar

16 Ekim 2012 Salı

Gabrini- Flormar- Pastel Oje serileri

  Makyaj bloğu olup da yüzünde minimum makyajla gezen bir tek ben mi varımdır acaba diye düşünüyorum. Ama neden olmasın, elbette benim gibi bakımlı olmanın yılbaşı palyaçosuna dönmek anlamına gelmediğini düşünen bir çok kişi vardır. :)

  Günlük olarak yüzüme abartısız makyajlar uygulamaktan hoşlanan ben, iş tırnaklara gelince bambaşka biri oluyorum diyebilirim. 


  Bu noktada bloğumun ikinci yazısını tırnak ürünlerine ayırmayı uygun buldum.

  Bu sene Gabrini ve Pastel'in Yaz serisi- Flormar'ın ise Bahar renkleri olarak sunduğu seri ile baya renkli bir yıl geçirdik..
     İlk olarak Flormar ojeler ile başlayalım. İlk söyleyeceğim şey rakiplerinin renk çeşitliliğine karşılık az sayıda çeşit ile serisini piyasaya sunmuş olması. Ama sundukları renkler benim gibi marjinal renklere bayılan kişileri cezbetmeye yeterli miydi? Evet.. 
   Ben lacivert ve morunu edinmiştim. Renklerin canlı ve yoğun renkler olması benim hoşuma gitmişti. Sedefli ojelerden hoşlanmayan birisi olmamın da bunda etkisi olabilir. Tek canımı sıkan şey ise ojenin arkasında da küçük bir not şeklinde yer alan ''tırnaklarınızı sarartır'' uyarısıydı. Aslına bakarsanız burada güvenilir bir tutum sergiliyorlar çünkü tüm canlı renkli ojeler tırnağı bir derece sarartır ama bunu ürünün üzerinde göremezsiniz. Bu bağlamda dürüstlükleri açısından Flormar'ı takdir ettim ama kimyagerleri bu sorunun üzerinde durup formüllerini geliştirip rakiplerinden bir adım öteye geçemezler miydi acaba diye de düşündürmedi değil.. Flormar yetkilileri bu yazıyı görürse belki benim yerime onlar düşünürler.. :)


           
     Bu tırnak sarartma sorununu çözmek için de Golden Rose markasının çıkardığı ten rengi şeffaf ojeyi buldum. Adı Golden Rose No More Ridges & Yellow. Fiyatı da uygun geldi. Oje sürmeden önce tırnaklarınıza bu ürünü sürdüğünüz zaman hem sararma probleminden kurtuluyorsunuz hem de tırnaklarınıza bakım yapmış oluyorsunuz. Pek severek aldım bunu.                                               
      Gabrini Summer Edition ( Yaz serisi) ve Pastel e gelince. Birbirine benzer renkler çıkardılar. En büyük avantajları renk çeşitliliğinin olmasıydı. Yaz boyunca özellikle Gabrini'nin çeşitlerinden bolca edindim.. Rengarenk ojelere zaafım var malum. :)   

Özellikle Gabrini'nin renklerinden M109 ve Pastel'in 97 numaraları beni benden alan renklerdi. Şiddetle tavsiye ediyorum. Leylak renklerim onlar benim.. :)
                  
     Fakat karşılaştıracak olursak Gabrini'nin renkleri daha canlı, Pastel markası daha mat renkler üzerinde çalışmış. Adı üstünde tabii..
   Yine Gabrini oje kıvam olarak Pastel ojeden daha yoğun. Bu da tek kat sürüşün bile yeterli olması ama Pastel'in daha kolay uygulanması anlamına geliyor. 
Ha bir de Pastel çabuk kuruyor ama Gabrini daha uzun süre kalıcı.

   Sargita Der ki;  Vaktim yok bir kere sürerim bir kaç gün idare etsin diyorsanız Gabrini, bakıma her zaman vakit ayırırım ve mat renklerden hoşlanırım diyorsanız Pastel, aykırı ve yoğun renkleri severim diyorsanız da Flormar'ı öneriyorum.
 Son karar sizin!

:)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Red Bow Tie