Canlar fincanlar

18 Ekim 2012 Perşembe

Makyaj çantamdaki Flormar'cıklar..

  Bugün makyaj çantamı karıştırıyordum ve şunu fark ettim ki en çok kullandığım makyaj ürünleri Flormarcıklarmış meğersem.. 
 Daha önce de söylemiştim aşırı makyaj yapmaktan hoşlanan birisi değilim, benim için asıl önemli olan bakımlı ve temiz görünmek. Çok parlak olmayan bir ruj, doğal bir allık, rimel ve zaman zaman da tek renk göz makyajı..
  Bunun için çantamda ürün çeşitliliğinden ziyade renk çeşitliliği görürsünüz. Öyle çok pahalı ürünleri de zaten ne kullanıyorum ne de öneriyorum. Bir kreme ayda 400 milyon vermem efendim .. (339.999 görürsek bi durup düşünürüz ama neyse.. )
  İşin şakası bir yana çantamda bulunan ve en çok sevdiğim Flormar ürünlerini sizinle paylaşmak istedim. Renklerin cazibesi, ürünlerin kaliteli olması ve fiyatların da uygun olması çantamdaki bu ürünleri buraya taşımamdaki en büyük etken..


Yukarıdaki resimde gördüğünüz ürünler işte benim vazgeçilmezlerim. Bunların arasında resimde bulunmayan 87 numaralı toz pembe allık da var ama resme onu almadım çünkü çok az kalmış :)

Sağ baştaki allığım dışında diğerleri far seçeneklerim. Mat, yarı mat ve parlak olarak 3 ayrı far görüyorsunuz resimde. Sağdaki allık terracotta bir ürün ve hafif ışıltı ve yine çok az renk veriyor. Onun yanındaki turuncu terracotta far ise yarı mat bir far ve günlük olarak çok severek kullandığım bir ürün. Çabuk dağılmıyor, dayanıklı ve rengi çok tatlı :) Aslına bakarsanız serisinin en mat rengi ama ben günlük makyajda aşırı parlaklık sevmediğim için bu rengi tercih ettim.. Sol baştaki far da terracotta bir ürün. Üç renk birden hoşuma gittiği için edinmiştim. Aşağıdaki resimde daha net görürsünüz pırıltısı pek tatlı.. Günlük uyguluyorsam hafif kullanıyorum ancak gece makyajı olarak da bir kaç kez kullanmışlığım var. Tavsiye ederim :)
Arkadaki renk paletini seçerken 5 farklı renk içermesi beni etkileyen şey olmuştu. Çünkü Flormar'ın bu 5 renkli far serisinin diğer ürünleri tek bir rengin 5 farklı tonunu sunuyor. Sadece bunda 5 farklı seçenek mevcut. Ancak terracotta olmadığı için kalıcılığı ve yoğunluğu az. Fazla fazla sürmek durumunda kalıyorsunuz.

   Benim tercih ettiğim renklerde dikkatinizi çekmiştir genelde bakır ve turuncu tonları yoğunlukta. Bunda saç rengimin büyük etkisi var. Saçıma kızıl ve turuncu ağırlıklı renkler uyguladığım için bunun makyajıma yansıması da bu şekilde oldu diyebilirim. :)

   En üstteki resimde siyah bir far da görüyorsunuz. O da mat ve terracotta olmayan bir ürün. Göz kalemi veya eyeliner çekmeye vaktim olmadığında veya canım uğraşmak istemediğinde hiç zorlanmadan pratik kullandığım bir ürün. Az veya çok uygulamanıza bağlı olarak koyu gri tonu ya da simsiyah bir ton elde edebilirsiniz. Bende şöyle duruyor ; 

   Efendime söyleyeyim, normalde gözlerimi böyle kocaman açarak gezmiyorum.  Ha ama beni bir yerlerde böyle görürseniz bilin ki çok sevdiğim bir üründe indirim yakalamışımdır..

   Uzun lafın kısası Sargita Der Ki; Makyaj ürünlerimin fiyatı uygun olsun, biraz da kaliteli, e azcık da tatlı renkleri olsun diyorsanız bu benim ürünleri tavsiye ediyorum.

:)


4 yorum:

 1. flormarı fiyat perfomans oranı açısından çok başarılı buluyorum. farlarına bayıldım güzel günlerde kullan hepsini inşallah :)

  YanıtlayınSil
 2. Teşekkürler.. Evet Flormar bütçeye bomba düşürmeyen markalardan, bloğumuzdaki yerini biraz da buna borçlu.. :)

  YanıtlayınSil
 3. Maşallah fara bakamadım gözlerinize bakmaktan hem iri hemde renkli sanırım :) Çok güzel size kalemsiz Nud renkler enfes olur :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederimmm :)) Nude renkleri dudakta seviyorum :)

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Red Bow Tie