Canlar fincanlar

25 Nisan 2013 Perşembe

Pahalı Olmasın Kalitesiz de Olmasın Serisi - Cilt Ürünleri -

Geçtiğimiz aylarda BB kremden bahsetmiştim..
Pek kapatıcı özelliği olmadığından bahsetmiştik. Bildiğiniz renkli nemlendirici kendisi..

Baktım Bebelerle mebelerle olmuyor bu iş, ben de kullanımı hem cildi yağlandırmayacak, hem maske gibi durmayacak hem de istenilen etkiyi yaratacak ürünler arayışına girdim. Ve tabii bu özellikleri barındırırken bütçeye bomba da atmamalıydı seçeceğim ürünler.. Bugün size 4 ayrı markanın bende favoriler listesine girmeyi başaran 4 ürününden bahsedeceğim..

Bu yazımda tanıtacağım ürünler buraya yazamadığım 4 aylık süreç içinde denediklerim arasında en çok memnun kaldığım ürünlerdir. Memnun kalmadıklarım da bir başka yazının konusu olsun onlar şimdi cezalı -_-

İlk olarak deneyimlerime dayanarak söylüyorum ki sıvı fondöten de kullansanız, pudra da kullansanız altına emilimi kolay bir nemlendirici uygulayın. Uygulayın ki hem kullandığınız ürünün cildinize verdiği hasar minimuma insin, cildiniz kurumasın ve en güzel yönü de şu ki uyguladığınız ürün yüzünüzde homojen şekilde dağılsın.. Benim kullandığım ürün Vaseline Cocoa Butter .. Bayılırım böyle kokan kremlere, yağlı bir his bırakmaması da favorim olmasının bir diğer sebebidir.. 

Mis kokulu nemlendiricimizi az miktarda uyguladıktan sonra ikinci aşamaya geçiyoruz. Sıvı fondöten olarak Maybelline Affinitone serisinin 16 numarasını kullanıyorum. Vanilla Rose..


Resimde de gördüğünüz gibi 6 ayrı tonu var ancak ben en açık olanı kullanıyorum.. Kapatıcı özelliği için 10 üzerinden 7 veriyorum. Çünkü gerçekten hafif bir fondöten.. Ama zaten beklentimiz maske gibi olmayan ve doğal duran bir fondöten olması.. Renk ayrımlarını bütünlemede ve fazla belirgin olmayan cilt kusurlarını örtmede başarılı.. Ayrıca E vitamini içerdiği için cildi nemlendiriyor. Hemen hemen her gün kullanmama rağmen 4 aydır bitmedi.. Bereketli ürün vesselam :)

Gelelim pudraya..
Ben bir çok markanın compact pudrasını denemiş biri olarak benim için önemli şeyin ciltte pütür pütür bir görüntü yaratmaması olduğunu söyleyebilirim. Bunun için yine kalıp gibi durmayacak bir pudra arayışına girdim ve Golden Rose Pressed Powder ürününde aradığımı buldum. Bu üründe de 104 numara Natural Rose kullanıyorum. Şimdi fark ettim Maybelline fondötende de adında rose geçen ürünü kullanmışım. Emin değilim ama içinde hafif pembelik olan beyaza yakın tonlara Rose adını koyuyorlar sanırım.. Ya da tesaüdüftür bunu şuan kendim uydurdum. -_-
 Ürüne bakacak olursak; 


Son olarak cilt makyajınızı tamamlamak için kullanabileceğiniz hafif doğal bir parlaklık veren ve makyajınızı sabitleyen bir pudra önereceğim. Bu ürün Flormar'ın.. Adı Loose Powder, benimki 04 numara..
Preslenmemiş ten renginde toz pudra. Çok fazla renk seçeneği yok ancak ben yine en açık rengini aldım.. Tek başına kullandığınızda cildinizde hiç bir fark yaratmayan ancak makyajınızın üstüne kullandığınızda ya da gün içinde makyajınıza fresh bir görünüm kazandırmak için uyguladığınızda amacına çok güzel ulaşan bir ürün.. Tek başına kullanımı önermem, çünkü kapatıcı özelliği yok.Sargita der ki; ''lüks takıntım var, maaşımın yarısını kozmetiğe yatırırım hiç de koymaz'' diyenlerden değilseniz; ''çok pahalı olmasın ama kalitesi de yerinde olsun canım, para veriyoruz neticede'' diyenlerdenseniz bu ürünleri gönül rahatlığıyla makyaj çantanıza atabilirsiniz..

Bol bakımlı günler efenim.. -_-


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Red Bow Tie