Canlar fincanlar

9 Aralık 2013 Pazartesi

Simli Ojelerim :)

Hepinize merhabalar,
Dün tüm gün mesleki eğitimdeyim. Akşam 7 gibi biten terapi eğitiminden sonra ne yapsam ne yapsam dedim ve Gratis'e daldım..

Hiç bir şey almazsak ne alıp çıkıyoruz?? Cevap vermeye gerek yok.. :))

Malum yılbaşı geliyor şu simli parıltılı ojelerden keyfime göre olanlarından alayım dedim.
İlk önce Essence çarptı gözüme. 103 numara Space Queen isimli ojeye bakakaldım, şişede ten renginde bir oje ve içinde parıltılar.. Perileri çağrıştıran muhteşem bir görüntüsü vardı :)
Hemen aldım tabii..
Sonra biraz ilerleyince bu defa yılbaşına çok uygun diye düşündüğüm simli Flormar ojelere gözüm takıldı. Ondan da seçimimi içinde ufak parıltılar olan açık gri renkten yana kullandım..


Flormar 392
Essence 103 Space Queen

Şimdi düşüncelerime geçelim;
İlk olarak önce aldığım Essence'den başlayalım. Bu renk tırnakta çok doğal duruyor. Kalın fırçalı olduğu için de tek sürüşte etkili sonuç alabiliyorsunuz ve kolay sürülüyor. İçindeki parıltı yoğunluğu çok fazla değil. Yani tırnağınız sime bulanmıyor bu beğeni ve tercihlerinize göre olumlu ya da olumsuz bir sonuç olabilir. Bana sorarsanız benim hoşuma gitti çünkü bir çok simli ve parıltılı ojeyi günlük olarak kullanamayabilirsiniz. Bu oje parlatıcı olarak da çok güzel kullanılabilir.. Yani bunu sürüp dışarı çıktığınızda kimse ellerinizde flash varmış gibi dik dik bakmaz ama temiz ve bakımlı görünürsünüz :))

Görüntüsü şöyle;

Alışverişmde yer alan bir diğer oje ise Flormar'ın simli ojesiydi. Bu simli ojelerin bir çok renkte çeşidini çıkarmışlar ama ben sim zaten yanar döner bir şey olduğundan olabildiğince sade bazlı olanlarını tercih ediyorum..

Çok açık gri ojenin içinde yanar döner rengarenk bir sürü sim var. Ben aşırı parlak şeyleri sevmem. Bu oje iöçinde bu kadar çok sim bulunmasına rağmen beni hiç rahatsız etmedi çünkü simlerin boyutu o kadar ufak ki.. Çok şirin duruyorlar. Ve sim yoğunluğu Essence'in kinden oldukça fazla yani tüm tırnağınızı simle kaplamış oluyorsunuz.. Işıktaki yanar döner etkisi çok hoşuma gitti..

İki ojede de tırnakta hafif pütürlü bir his oluyor, bunun önüne geçmek için de bir kat parlatıcı uygulayabilirsiniz..

Bir sürprizim de var o da şöyle; gitmişken  takipçilerime de bir kaç oje aldım ve aralarında neon, mat, doğal ve canlı renkler ile beraber farklı bir renkte simli oje de mevcut. Bunların çekilişi de çok yakında burada olacak :)


Sargita Der Ki; Simli ojelerin bu kadar doğal duracağını bilsem daha önce denerdim :)

Hepinizi öpeledim :)9 yorum:

 1. essence'in en mükemmel renklerinden biri. 3. kez aldım kullanmaktan bıkmadığım bir oje :) iki ürünü de tepe tepe kullanıyorum güle güle kullan :)

  YanıtlayınSil
 2. merhaba, tam da benim sevdiğim renklerdenn :))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. merhaba
   evet çok güzel tonlar bunlar, özellikle essence görünce almadan geçemedim :))

   Sil
 3. Silerken zorlanıyor musun?Bir kaç denememde çok zorlandığım için kullanmayı bıraktım ben.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. evet silerken normal ojeye oranla daha zor oluyor.. Folyoyla kolayı var diyorlar ojeyi çıkarmak için. Ama henüz denemedim..

   Sil
 4. Renkli bir oje ile de çok güzel olabilir mi acaba Essence. Bir de böyle bir fotoğraf görmek isterim bloğunda :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Güzel fikir, bence çok hoş olur canım :)
   Ama Flormar olan da olmaz :)

   Sil
 5. Essence inkine bayildim cok guzel duruyor gercekten :)

  YanıtlayınSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Red Bow Tie