Canlar fincanlar

4 Aralık 2013 Çarşamba

Siyah noktayla savaşan temizleyici bantlarım ve Peeling ürünler

Hepinize merhaba
Hala iyileşemedim ama geçtiğimiz günlere oranla daha iyiyim, antibiyotik sağolsun :)

    Bugün sizlere son zamanlarda farklı markalardan edindiğim , siyah noktaları temizlemek ve azaltmak için kullandığım temizleyici bantlardan , 1 salatalıklı Peel Off Maske'den ve son olarak da arındırıcı peeling'imden bahsedeceğim.


   İlk önce şu siyah nokta temizleme için edindiğim bantlardan bahsedeyim. Benim özellikle burun ve gözlerimin altındaki yanak bölgemde siyah noktalar oluşur.  Biliyorsunuz ki bu minnak şımarık noktalara gereken ilgiyi göstermezseniz yüzünüzü arap bacıya çevirebilecek kudrete sahiptirler. O yüzden hemen önlemini almak gerekiyor. İlk önce Nivea'nın T Bölgesi Temizleyici Bantlarını edindim.



     Bu paketin en güzel yönü iki ayrı şekilde kesilmiş bantlardan oluşmasıydı. Resimde de görebileceğiniz üzere Strip 1 burun bölgesi içinken, Strip 2 alın ve çene bölgesi için kullanıma uygun hazırlanmış. Tüm cilt tipleri için de uygunmuş. Bantları ıslatıp yapıştırıyoruz 15 dakika sonra çıkarıyoruz. Siyah noktaları temizleme başarısına gelirsek bence %50 bir temizleme yapıyor. Tamamını temizlemesini bekleyemeyiz tabii ama biraz daha etkili olabilirdi diye düşünüyorum.
                                       
                       *                        *                       *                         *

   Yeni ve daha etkili bir siyah nokta bantı aramalarım devam etti. Bu defa da Watsons markasının Deep Cleansing Nose Pore Tape adlı ürününü buldum. İlk bakışta bu ürünün tanınırlık  ve marka adı anlamında Nivea'dan daha iyi olabileceği aklımıza gelmez tabi. Ama ben kullandıktan sonra net bir şekilde söyleyebilirim ki çok daha etkili bir ürünmüş bu..

Bu pakette tüm bantlar aynı şekilde kesilmiş, burun bölgesi ve çevresine uygun şekilde.
İçinde 10 adet bant var. Bantı Nivea'da olduğu gibi ıslatıp yapıştırıp 15 dakika sonra çekiyorsunuz.
Üzerinde siyah noktalarınızı net bir şekilde görebiliyorsunuz. %70 oranında toparlıyor diyebilirim.

                         *                      *                        *                      *

Bunların dışında siyah noktalarla savaşmak için kullandığım ürünler arasında Peel Off denilen cildimizden soyarak çıkardığımız maskeler var. Bu maskeler arasında en etkili bulduğum ve kullanımdan sonra cildime ferahlama hissi veren, gerginlik hissi yaratmayan Beauty Formulas markasının salatalık özlü Peel Off Maskesi..

    Çok pahalı değildi hatta piyasadaki diğer Peel Off maskelere oranla rahatlıkla sepetinize atabileceğiniz bir ürün. Yine diğer ürünler gibi bunu da 15 dakika cildinizde tutup kurumasını bekledikten sonra nazikçe cildinizden sıyırıyorsunuz, hem siyah noktalardan topluyor hem de hoş bir tazelik veriyor :)

                                 *                     *                        *                      *

Son olarak da senelerdir kullandığım bir peeling ürününü göstereyim. İçinde ufak ufak tanecikler olan ve mis gibi kokan Nivea Arındırıcı Peeling'e bayılıyorum yahu.


    Küçük boyu her daim banyomda bulunur. Bu büyük olanı da düzenli cilt temizliğim için kullanırım. Normal/Karma ciltler için yani herkes kullanabilir. Elinize bir miktar alıp suyla beraber cildinize yavaş ve yuvarlak dokunuşlarla masaj yaptığınız takdirde mis gibi kokan, günün tüm pisliklerinden arınmış cildinizle uykuya dalabilirsiniz. Ben özellikle uyumadan önce uyguluyorum ki o mis gibi kokuyla uyuyayım diye :)

Sargita Der Ki; cildimize iyi bakalım, hakkaten şuanda adını hatırlayamadığım bir markanın sloganında olduğu gibi '' en değerli giysimiz cildimiz'' :))

Hepinizi öpeledim :))







6 yorum:

 1. watsonstan aldığın salatalık özlü peel offu denedim bende memnun kaldımm daha biraz önce nivea peelingi kullandım vazgeçilmezlerimden :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Memnun kalmana sevindim. Ben de çok seviyorum o ürünü, pratikliği de bunda etken. :)

   Sevgiler

   Sil
 2. Merhaba :) Oncelikle hayvansever oldugunu gordum sonra da psikolog oldugunu. Ilgi alanim olan iki sey sende mevcut :) Blogunu zevkle okuyacagim, takipteyim
  Sevgilerimle :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar,
   Bloguma hoşgeldin.
   Hele hele hayvansever bir takipçi olarak pek hoş geldin. :)
   Çok memnun oldum.

   Sevgiler :)

   Sil
 3. Salatalıklı olan peeloff maskeyi bende kullanıyorum çok memnunum :) Bloğunu yeni keşfettim takipteyimm :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,
   Bloguma hoş geldin. :)

   Umarım keyifli vakit geçiriyorsundur yazılarımda..

   Çekilişime de katılabilirsin, yeni başladı.. :)

   Sevgiler

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Red Bow Tie