Canlar fincanlar

1 Mayıs 2014 Perşembe

Salicade Şampuan

Herkese merhaba,
Bugünkü yazımın konusu binbir ürün denemek konusunda üstüme insan bulamayacağınız saç ürünleri!
Bir aya yakındır kullandığım bir şampuandan bahsedeceğim bugün.
 Salicade Şampuan..

Kozmetik bir ürün değil. Zaten ben de eczaneden edinmiştim.
Benim saçlarım bir takım sebeplerden ötürü 18 yaşımdan beri çok ince ve zayıf.
Bu yüzden denemediğim ürün yoktur diyebiliriz. Hatta son zamanlarda piyasaya güvenilir bir marka tarafından saç dökülmesi için çok büyük iddialarla sunulmuş ancak aksine bende aşırı saç dökülmesi yaratmış bir ürünü de yakın zamanda burada sizlerle paylaşacağım. Ama şimdi işe yarayan bu ürünü anlatmaya devam etmek istiyorum..
Eczanede saç analizimi yaptırdığımda gördük ki saç diplerimde kullandığım sprey ve saç şekillendiriciler sebebiyle tıkanıklıklar varmış. Ve bu ürünleri uzun süreli kullandığımızda saç köklerimiz nefes alamıyor ve dolayısıyla saç güçsüzlenip dökülüyormuş. Ve hatta çıkmaya çalışan saçları da gözenekleri tıkadığı için kökten bitiriyormuş bu durum.
Bana Salicade isimli bu şampuanı haftada en fazla 2 kez olacak şekilde kullanmamı önerdi. Bu şampuanla saç köklerimin nefes almasını engelleyen partiküllerden kurtulabileceğimi belirtti. Ve tabii ben de şekillendirici ürün kullanımı azalttım bir yandan.

 Ürünü kullanalı 1 ayı geçiyor.
Kullandığınızda ilk uygulamada bile gayet güzel köpürüyor.
Saçınızın temizlendiğini hissedebiliyorsunuz, gözeneklerinizin nefes aldığını fark ediyorsunuz.
Saçlarınız yıkandıktan sonra gerçekten hacim kazanıyor.

 Haftada 2 den fazla kullanırsanız saçlarınızda kuruma ve kepeklenme yapabilirmiş. Buna dikkat etmek gerek.
Tek kötü özelliği ise çok kötü kokması. Ha bu koku meselesi görecelidir ama gerçekten kötü kokuyor ve kokusu saçtan 1-2 saat çıkmıyor.
Gerçi ben güzel kokulu saç kremleriyle kokunun yoğunluğunu biraz azaltıyorum. Size de o şekilde kullanmanızı tavsiye ederim. (kremi sadece saç uçlarına uyguluyorum ki şampuanın yapısal etkisi gitmesin)

İnternetteki sitelerinden baktığımda bir takım saç derisinde oluşabilecek rahatsızlıkların tedavisinde destek sağlayan bir şampuan olduğunu da okudum. Hatta sizler için buraya mevcut bilgileri de ekliyorum;

  


Seboreik Dermatit, Egzama, ihtiyosis ve Psoriasis tedavilerinde tedaviye yardımcı olarak kullanılan Salicade Şampuan; Organik maddelerin destrüktif distilasyonu ile elde edilen ve sebum salgısını dengeleyen Huile De Cade; Saçın yapıtaşını oluşturan keratin ile aynı görevi gören ve saçın kaybettiği aminoasitleri geri kazandırarak saçı nemlendiren, besleyen ve güçlendiren Phytokeratin (Hydrolyzed Corn Protein & Hydrolyzed Wheat Protein); Kepek önleyici etkisiyle Salicylic Acid; Sebum dengeleyici ve kepek engelleyici özelliğiyle Ichtammol içermektedir.

Salicade Şampuan Özellikleri
Huile De Cade, Salicylic Acid ,Ichtammol, Pyhtokeratin ve Allantoin’e sahip aktif içeriğiyle saçlı deride oluşan pullanma, kabuklanma, kızarıklık ve kaşıntı gibi rahatsızlıklara karşı güçlü etkiye sahiptir. Seboreik Dermatit, Egzama, İhtiyosis ve Psoriasis tedavilerinde tedaviye yardımcıdır.

Salicade Şampuan Kullanım Özellikleri
Kullanmadan önce şişe mutlaka çalkalanmalıdır. Saçlar tercihen ılık suyla iyice ıslatıldıktan sonra, yeterli miktarda Salicade Şampuan iyice ovuşturularak deriye tatbik edilir ve durulanır. İkinci uygulamada, saçlı derideki köpük 2-3 dakika bekletildikten sonra bol suyla durulanır. Doktorunuz başka türlü önermedikçe, saçlar haftada 2-3 kez Salicade Şampuan ile yıkanmalı ve kullanım süresince başka yıkayıcı ve sabun kullanılmamalıdır.

Sargita Der Ki; Salicade şampuan kepeklenme, saç dökülmesi sorunu yaşayan ya da saç şekillendiriciler yüzünden nefes alamayan gözeneklerle ilgili sorun yaşayan kişilere önerebileceğim, görevini yerine pek güzel getiren bir şampuan.. 
Öpüldünüz  :)

4 yorum:

 1. Ben de saçlarımdaki egzama sorunundan dolayı kullanıyorum. Gerçekten haftada 2 kez kullanınca iyi geliyor. Kaşıntı, pul pul dökülmeler azalıyor. Ama olurda saçlarımda çok bekletir ya da daha sık kullanırsam sikayetlerimi arttırıyor. Ben direkt diplere sürüp 2 dk bekleyip durulayarak kullanıyorum. Ve kokusu fena. Hiç olmazsa çare oluyor diye katlanıyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet saça faydalı gelen bir ürün gerçekten. Bir çok ürün vaad ettiği şeyi sunmaz. Ama bu sunuyor. Belirttiğimiz şeylere dikkat ederek kullanıldığında iyi bir ürün. Koku pek fena evet. Ama işlevi için kullanmaya devam ediyor insan :)

   Sil
 2. tresan şampuan ve saç bakım spreyini kullanıyorum. yeni başladım . saçlarım uzamıyor ve mahvolmuş durumda. napabiliriz ki acaba ? :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba, Tresan şampuanı saç dökülmesi için bir ara ben de kullanmıştım. Ancak etkili bir krem veya nemlendirici kullanmazsanız saçlarınızı sertleştirebilir. Ya haftada bir kaliteli bir nemlendirici maske uygulayın ya da her duşta mutlaka saçlarınıza bakım kremi uygulayın :) Saç uzaması için ise biraz daha uzun süre kullanmanız gerekebilir :)

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Red Bow Tie