Canlar fincanlar

21 Haziran 2014 Cumartesi

ARAS KARGO REZALETİ


AZ ÖNCE FACEBOOK HESAPLARINA ATTIĞIM MESAJDIR. 

   Aras Kargo,
Bugün sabahtan Özkanlar şubenize gidip bilhassa bugün içinde kargonun bana ulaşmasını rica etmeme ve oradaki bayanın bana kesin elinize ulaşacak diyerek beni yollamasına rağmen,

sonrasında telefonla arayıp tekrar teyit ettirmek istediğimde kesin bana ulaşacağını söylemesine rağmen,

sağlık ile ilgili bir ürün olduğunu ve elime bugün geçmesinin çok önemli olduğunu belirtmeme rağmen,

Kargo sabah 10.42 de şubeye ulaşmış olmasına ve 5 e kadar sırf gelecek denildiği için evde beklememe rağmen,
kargonuz elime ULAŞMADIĞI için size çok teşekkür ediyorum. 
Bir blog yazarı olarak ulaşabildiğim tüm mecralarda bu ''iyiliğinizi'' çevreme bildireceğimden hiç şüpheniz olmasın.

Sizden rica edilmiş ve kesin getireceğinizi söylemişsiniz. Ben bir solunum rahatsızlığı yaşayan KOAH hastası olabilirdim, paketinizde gelen de benim oksijen kitim olabilirdi. Nasıl bu kadar sorumsuz olursunuz, aklım almıyor.
   Getiremeyeceğiz deseniz bari yalan söylemeseniz gidip kapınızda bekler, siz kapatırken teslimat aracınızdan kendimiz alırdık. Bir daha ne kendim ne de yakın çevrem asla Aras Kargo tercih etmeyeceğiz.

15 yorum:

 1. Şubeler sorumluluklarını bilmiyor yazık ki. Yapılan şikayetler iyileştirme saglayacaktır hizmette

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Umarım dediğin gibi olur, gerçi bir çok kişinin şikayetlerine hiç geri dönmüyorlarmış diye duydum..

   Sil
 2. Bazen böyle sorumsuzluklar olabiliyor bende yurt içi kargo ile yaşamıştım sırf uzak diye bekletiyorlar bir iki gün ama aras kargo ile şimdiye kadar böyle bir sorun yaşamamıştım belkide bana yakın olduğu içindir bilmiyorum umarım bu gibi şikayetleri görür düzelirler.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. ya uzaklık olsa anlayacağım ama dibimdeki şubeden çıkıyor kargo akşama kadar getiremiyorlar. Keşke şubede kalsaydı kendim alırdım en azından.

   Sil
 3. aras kargo izmir de berbat gerçekten. 2 kez beni de rezil rüsva ettiler resmen, günlerle kargo kovaladım. birinde 3 gün diğerin 1 hafta kargom kayıp ordan oraya dolaştı. şubelerine gittiğimde gördüğüm manzara (karşıyaka iskele şubesi) rezaletti. paketler yerlerde atıklanmış ve toz pis içindeydi. bir daha arasla asla iş yapmam demiştim ve ben tek değilmişim. her iki sorunda da şikayette bulundum geri dönüş bile almadım :/

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ya şaka gibiler gerçekten, kaç kere aradım gelecek hanımefendi dediler ve şube dibim ha, keşke teslimata çıkarmasalardı. Ha bir de neden yalan söylüyorsun kesin gelecek diyor bir de gülüyor samimiymiş gibi. Yazık..

   Sil
 4. Getireceğiz demeleri yanlış. Onun yerine elinize ulaşmadığı durumda dağıtım sonrası akşam şu saatte şubemize gelerek teslim alabilirsiniz demeleri gerekiyordu. Tamamen personelden kaynaklı sorun. Geçmiş olsun canım ama emin ol hepsinde bu tarz sorunlar yaşamak mümkün :/

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Evet hepsinde yaşanıyor ancak bazen gerçekten acil bir şey oluyor beklediğimiz yoksa arayıp sıkboğaz etmeyiz ki zaten. Yalan söylemeleri çok anlamsız. Böyle müşteri memnuniyeti sağlanmaz. Ha yalan söylemeseler bile diplerindeki eve bırakmadan nereye dagıtıma gidiyorlar nasıl bir güzergah izliyorlar bu da ilginçtir.

   Sil
 5. Kesinlikle katılıyorum gelen kargoyu sırf inadıma geri yolladılar 15 gün beklettiler .. Rezaletler..

  YanıtlayınSil
 6. Şu aras kargodan çektiğimi başka hiç bir kargoda en azından bu derece yaşamadım. Çalışma anlayışları kesinlikle insanı delirtecek gibi ,hele birde çalışanlarının tripleri en azından bizim çalıştığımız şube öyle ,sabır ölçer cinsinden ,ne demek istediğini çok iyi anlıyorum.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Hayır acil bir şey olmasa zaten sık boğaz etmeyiz. Bir de bana dedi ki normalde 2 de bitiyor ama bugün istisnai bir durum var 5 e kadar teslimat var. Kesin gelecek sizinki aradım çünkü ben diyor. Saat 5 oldu kendimi salak gibi hissettim sayelerinde..

   Sil
 7. Gerçekten de özellikle İzmir'de illallah getirttiler bana da! Defalarca tartıştım, hatta şube müdürlerinin bana hakaretlerini bile duydum, şikayetimi bölgeye kadar ettim, şikayet sonucumu öğrenmek için müşteri hizmetlerini aradığımda şikayet sahibi aranarak bilgi verildi sonucuyla karşılaştım, ki tahmin edeceğin gibi aramadılar. Hatta daha bugün kargo beklediğim için evdeydim ve evdeyken bana gelen sms, beni bulamadıkları için kargoyu şubeden almam gerektiğine ilişkindi, şaka gibi cidden de... Ben Bostanlı şubesinden ciddi ciddi nefret ettim artık ama çevremdeki şikayetleri duyup, yazını ve yorumları da okuyunca tüm İzmir Aras Kargo'dan muzdaripmiş maalesef. Sevgiler

  YanıtlayınSil
 8. Aras kargonun her zamanki halleri bunlar işte, onlar yüzünden ayakkabılarım kayboldu ve sayelerinde paramıda alamadım geri. Ararsın açmazlar ya da açar telefonu doğru dürüst bilgi vermez. Aras kargodan olabildiğince uzak durmakta fayda var sanırım.
  Geçmiş olsun, sevgiler

  YanıtlayınSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Red Bow Tie