Canlar fincanlar

20 Haziran 2014 Cuma

Benri Kuru Şampuan - Benri Renkli Saç Spreyi ( Pembe )

Herkese merhabalar,

Son günlerde The Body Shop etkinliğimiz ve İzmir'li bloggerların buluşma etkinliğine ev sahibi olarak hazırlandığım için bloguma yeterince zaman ayıramadım. Bu sebeple beni mazur görmenizi istiyorum :)
Etkinliğim güzelce geçsin yeter ki, şimdi yavaş yavaş döneceğim :))
Bugün sizlere Gratis'in bana geçtiğimiz haftalarda yolladığı Benri Kuru Şampuan ile Benri renkli saç spreyinden bahsedeceğim canlarım.


İlk olarak Benri Kuru şampuandan bahsedeyim. Benim saçlarım ince telli ve ancak kendime yetecek kadar diye tabir edebileceğim düzeyde bir sıklıkta olduğu için böyle egzantrik şeyleri fazla kullanamıyorum. :)
Daha önce başka markaların kuru şampuanını denemiş ancak pek başarılı bir sonuca ulaşamamış biri olarak bu kuru şampuanı kullanınca diğerlerine oranla daha başarılı bir sonuç aldım diyebilirim. 

Şampuanın benim adıma önemli olarak vaad ettiği iki şeye değinmek istiyorum. Birincisi saçtaki fazla yağı emme özelliği. İkincisi ise saçlarınız yağlı değilken bile saçınıza sadece hacim vermek amaçlı uygulayabiliyor olmanız. Ben saçlarımı daha bu sabah yıkadım yani yağlı değil bu sebeple bakalım hacim verecek mi birazcık diye deneyeyim dedim. Sonucu burada paylaşamıyorum ama saçlarıma yüzde 50 oranında bir hacım kattığını söyleyebilirim. Yani ürün vaadini yerine getirme konusunda benden geçer not aldı. Saçlarımı sertleştirmedi, ve kolayca tarayabiliyordum, bu da benim merak ettiğim bir şeydi mesela.. 
Tek kötü özelliği beynime beynime vuran kokusu oldu, ama gerçi bu kokma özelliği sprey ürünlerin hepsinde olan bir şey. Bunu görmezden gelebiliriz bu sebeple.
Ben saçlarımı hacimli görünmesi için her gün mecburen yıkıyorum ama olur da bir gün çok yorgun hissedersem bundan kullanıp işe gidebilirim. Yani evet, kurtarıcı bir ürünümüz olmuş oldu. :)

Gelelim pembiş saç spreyine. Ben bir kaç hafta önce mavi saç tebeşiri denemiş ve baya memnun kalmıştım. O yazıma ulaşmak için şuraya TIK TIK yapabilirsiniz. :)
Gratis bazı kişilere mavi bazı kişilere pembe yolluyordu içimden umarım bana mavi gelmez demiştim, yüreğim temiz çıktı :)

Benim saçlarım orta kahve tonunda. Özellikle uçlar baya koyu (aylar önceki boyamadan arta kalanlar )
 Buna rağmen Benri Renkli Saç Spreyi saçıma rengini vermeyi başardı. Burada bi alkııııış :))

Bakın ilk önce şöyle bir renk verme gerçekleşti. Buna hafif morumsu minik parıltılar adını verebiliriz.. :)


Bundan bir kaç sene önceki gotik hallerim olsaydı sabah akşam sürüktürürdüm bunu :D
Ama böyle parıltılar halinde peri tozu bana şimdi yetmedi ve üstüne biraz daha yoğun uygulamaya karar verdim. İşte sonuç;


Bence gayet iyi renk veriyor. Renkli bir saç spreyinden koyu renk saça yapılabilecek en iyi derecedeki renklendirme diyebilirim.
Bu açıdan benden geçer notu kaptı.

Ama gel gelelim bir kaç beğenmediğim özelliği oldu;

1. Kullanımdan sonra havada minik minik pembe sim gibi taneciklerin uçuştuğunu ve bunların banyoda her yere düştüğünü görmek biraz sinir bozucuydu. Sonra baktığımda kollarımda her yerde parıldayan minik simcikler olduğunu gördüm. Bu can sıkıcıydı.. Saç spreyinin içine atılmış minnacık simler gibi..
Bu sorunu sanırım saça renk vermeyi minik taneler şeklinde değil de biraz kremsi bir yapıya dönüştürülmüş renk pigmentleriyle çözebilirler. Buradan yetkililere sesleniyoruz efenim ! :)

2. Şuan hala genzimi yakan yoğunlukta bir kokusu olmasıydı. İlk sıktığınızda tatlı bir koku geliyor. Ancak sanırım bunu spreyin kötü kokusunu bastırması için koymuşlar. İyi etmişler fakat spreyin keskinliğiyle birleşince boğazı felç ediyor.. Bunu spreyi açık alanda kullanarak çözebiliriz.

3. Biraz fazla kullanımda saç uçlarımdan sıvı halde lavaboya damlaması.
 Bunu ürünün biraz daha hızlı kurumasını sağlayarak çözebilirler sanırım.

Sargita Der Ki; Benri Kuru Şampuanı istediğiniz sıklıkta kullanabilirsiniz bence hiç bir mahsuru yok aksine pratiklik kazandırmak gibi bir artısı var, Benri renkli saç spreyini ise açık alanda kullandığınız sürece damlama, koku gibi eksileri tolere etmiş olursunuz ve zevkle kullanırsınız. Bu ikili beni memnun etti.
Gratis'e teşekkürler , okuyucularıma bol pembişli saçlar :)


Öpüldünüz !

1 yorum:

  1. sorabilirmiyim bilmem ama, bunların sim olmamış hali, başka herhangi bir markada varmı? çünkü ben simsiz pembe arıyorumda. BU ARADA ÇOOOK YAKIŞMIŞ ☺♥♥

    YanıtlayınSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Red Bow Tie