Canlar fincanlar

13 Temmuz 2014 Pazar

Prozinc Plus Saç Dökülmesine Karşı Etkili Şampuan

Hepinize merhabalar !

Bugünkü yazımın konusu; Haziran ayında gerçekleştirdiğim Sargita Der Ki Blogger Etkinliği sponsorlarından Saç Dökülmesine karşı etkili Prozinc Plus Şampuan.

İlk olarak söylemeliyim ki 1 hafta gibi kısa bir sürede şampuanları elime ulaştırmaya çalışan Sera Hanım'a ve Simge Hanım'a ilgileri ve etkinliğime destekleri için çok teşekkür ediyorum.

Geçelim bana ve etkinlik katılımcılarıma gönderdikleri, mevsimsel saç dökülmelerinin sıkça yaşandığı bu dönemde imdadımıza yetişen Prozinc Plus şampuana!


Benim saçlarım ince telli bir yapıya sahiptir ve çok dökülür. Hatta 17 yaşımdan beri çok dökülüyor. Bu sebeple şimdiye dek saç dökülmesine yönelik kullanmadığım şampuan yoktur diyebilirim. Losyonları ve bakım kremlerini hiç saymıyorum elbette. Kimisi iyi gelmiştir kimisi de yüksek fiyatlarla satılmasına rağmen hiç bir işe yaramamış hatta mevcut saçlarımı daha da dökmüştür.

Prozinc Plus şampuanı ortalama 2 haftadır her sabah kullandım. Malum çalışan ve dış görünümüne özen gösteren bayanlar saçlarını her gün, bilemediniz iki günde bir yıkarlar. Benim ilk merak ettiğim konu; ürünü her gün kullandığımda saç derimde pullanma ya da uçlarda kırık yaratma gibi bir handikap oluşturup oluşturmayacağıydı. Daha önce kullandığım bir çok saç dökülmesi karşıtı şampuanda ya yağlanma ya da kepeklenme sorunu yaşamış olan ben Prozinc Plus'ta ikisini de yaşamadım. Bağrıma basasım geldi şampuanı haliyle :))


Şampuanın rengi ve kıvamı bu şekilde. Ben kokusunu çok beğendim. Saçlarınızı yıkadıktan sonra bir süre mis gibi bir kokuyla dolanıyorsunuz.
Suyla değdiği anda köpürüp kaybolan bir yapısı da yok, duşta saçlarınıza masaj yapana dek kıvamını koruyor ve sonrasında köpürüp akıp gidiyor :)

Saç dökülmesine karşı etkisinden bahsetmem gerekirse ben saçlarımdaki dökülmeyle ilgili durumu fırçada kalan saç miktarıyla anlarım. Prozinc Plus'ı kullandığımdan beri fırçadaki saç miktarı giderek azalıyor. Bekliyorum bir gün hiç saç düşmeyecek fırçaya diye :)

 

Şampuanın içindeki Trichogen ve Saw Palmetto saç dökülmesini önlemeye yardımcı oluyormuş.
Saç derisinde sebum kontrolü sağlıyormuş. Bu yağlanmayı önleyen özellik.
İçinde Biotin varmış bu saç dökülmesini önleyen ve saçın uzamasına yardımcı olan madde.
İçeriğindeki Phytokeratin de saçın çeşitli sebeplerle kaybettiği elastikiyeti ve canlılığı geri kazanmasına yardımcı oluyormuş. (Kırılmaları önleyen madde)

Ayrıca PARABEN İÇERMİYOR. :)

Sargita Der Ki; Piyasada 80- 100 TL gibi fiyatlara satılıp da hiç bir işe yaramayan aksine mevcut saçlarınıza da zarar veren şampuanların umutlarınızı kırmasına izin vermeyin. 
Şuanda satış fiyatı 28 TL olan Prozinc Plus'ı deneyin derim. Ürün sadece eczanelerde satılıyor. Bir de internet üzerinden sitelerinden sipariş verebiliyorsunuz.
Bu ürün ve başka amaçlara yönelik aynı kalitedeki ürünlere göz atmak isterseniz www.dermotek.com ' a göz atabilirsiniz. 

Aynı firmadan aylar önce kullandığım Salicade Arındırıcı Şampuanla ilgili yazımı okumak için de şuraya TIK TIK. :)


Hepinizi öpeledim..


2 yorum:

  1. Prozinc şampuan ben de kullanıyorum tavsiye ederim oldukça memnunum. Fiyatı da uygun normal şampuan gibi.

    YanıtlaSil
  2. Remolent şampuanı da denemek ister misiniz ? kesinlikle öneririm

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Red Bow Tie