Canlar fincanlar

5 Ağustos 2014 Salı

Maybelline Affinitone - Perfecting Powder

Hepinize merhabalar,
Bu sıcak yaz günlerinde hepimizin ihtiyacı olan ya cildimizi daha mat gösterecek bir pudradır ya da fondötenimizin yarattığı gereksiz parlamaları önleyecek bir pudradır. Bazen de sadece makyajımızı sabitlemek için transparan bir pudra kullanmayı tercih ederiz.

Geçen gün matlaştırıcı bir pudra almak için kozmetik reyonlarında geziyordum ki elime bu defa Maybelline Affinitone Time to Skin Perfecting Powder geçti.Satış görevlisi bu ürünü bana matlaştırıcı pudra olarak verdi. Pudranın herhangi bir yerinde matlaştırma ile ilgili bir ibare yok ancak Perfecting & Protecting yazıyor.  Affinitone serisi tamamen cilt tonunu bütünlemeye yönelik ürünler çıkarıyor zaten, bu da ona yönelik bir ürün anladığım kadarıyla.


 

En açık tonunu almak istemiştim ancak ellerinde kalmadığı için en açıktan bir koyu olanı yani 14 Creamy Beige ' yi denedim ve renk tonunu uygun bulduğum için aldım. Fark içinde 09 Opal Rose (En açık ton) gibi pembelik barındırmamasıydı, açıklık olarak aynılar. Benimki yani 14 numara açık sarı tonu içeriyor. Diğer renkler şunlar;



Renk konusunda gerekli bilgilendirmeyi yaptıktan sonra gelelim fasulyenin faydalarına (!)

Bu pudradan hiç memnun kalmadım ben!


Burada ilk fotoğrafta pudraya sürülmemiş halini görüyorsunuz fırçanın. Hemen sağındaki fotoğrafta ise baya bir pudraya yumulmuş fırçayı görüyorsunuz. Hiç renk yok, furçanın üstüne alınmıyor bir türlü pudra. Fırçayı cildime sürüyorum hiç sürmemişim gibi oluyor. Ne bir matlaştırma ne de bir renk verme söz konusu cildime.
Alttaki fotoğrafta da parmaklarımı bir kaç kez pudraya sürtmüş olduğum görüntüyü görüyorsunuz. Taş gibi bir yapısı var. Ne kadar sürerseniz sürün hiç yokmuş gibi. Aranızda transparan pudra mı acaba diyenler olacaktır ancak transparan pudra dahi yapısı itibariyle fırçanıza ya da cildinize aldığınızda hissedilebilir olmalıdır. Yoksa sürmüşüm sürmemişim ne fark eder? :)

Burada da parmağımı baya pudraya bulamaya çalıştığım halini görüyorsunuz;


Pudrayı sürmek namümkün! 

Benim için pudra sürümü kolay, fırçaya veya süngere alması zor olmayan cildime sürdüğümde verdiği matlığı görebildiğim ve hissedebildiğim bir ürün olmalıdır. Bu pudrayı hiç bir şekilde fırçaya, parmağınıza ya da süngere alıp oradan cildinize yeterli miktarda nüfuz ettiremiyorsunuz. Daha önce bir arkadaşımda allığını görmüştüm ve o da allığının taş gibi olduğunu ve ne kadar sürmeye çalışsa da cildine uygulayamadığını söylemişti ve şahit olup şaşırmıştım. 

Sargita Der Ki; Affinitone serisinin fondötenini uzun süre kullandım ve hafif cilt ürünlerinden hoşlandığım için memnun kalmıştım. Ama bu hafifliği pudrasında kaldıramayacağım kusura bakmasın, bu üründe sınıfta kaldı..

Fiyatı da aldığınız yere ve indirim zamanına göre 17 - 25 TL arası değişiyor.
Aynı fiyata ve hatta daha uygununa gidip Rimmel'in Stay Matte pudrasını alın derim.

Hepinizi de öpeledim.


6 yorum:

 1. bir kaç ay önce ben de almıştım bu ürünü ve malesef çöpe gidecek. sürüp sürmediğimden emin olamıyordum ve hiç bir şekilde matlaştırmıyor yüzü. En kötü ürünler listesine girer bence :D

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bu kadar işe yaramaz bir ürün görmedim. Sanki fırçayı taşa sürüyormuşum gibi, hiç bir etkisi yok. Affinitone serisinin allık ve pudralarında bu sorun var ne yazık ki ve Maybelline' e hiç yakışmıyor..

   Sil
 2. aaaa baya işe yaramaz bi ürünmüş iyi ki yazdın canım, en azından insanların parası çöpe gitmemiş olur :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. aynen öyle tatlım, hiç bir takipçim para verip almasın bu ürünü yazık olur paralarına yavrularımın :))

   Sil

 3. Merhabalar bloğunuzu blog keşif etkinliği sayesinde keşfettim ve hemen takibe aldım :) çok güzel bir blog olmuş gerçekten.Bana da beklerim :D
  http://tasarimkaravani.blogspot.com.tr/

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bloguma hoşgeldin! Beğenmene çok sevindim. İade- i ziyarete geliyorumm :)

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Red Bow Tie