Canlar fincanlar

14 Ağustos 2014 Perşembe

The Book Sacrifice Tag - Bir Acayip Mim


Merhabalar Hatunlarım!

Ben de uzun süredir ortalıkta hiç mim yok diyordum ki bugün My Little Mascara Blogunun tatlı sahibesi beni mimleyivermiş! Ona çoook teşekkür ediyorum ve bu ilginç mimi cevaplamaya geçiyorum.. :)

Senaryo 1:  Kitapçıda kitap seçtiğinizi düşünün,bir anda bir zombi saldırısıyla karşılaşıyorsunuz ! Etrafınız ordan oraya koşuşan insanlarla dolu,karşılık verebileceğiniz bir silahınız ya da sığınabileceğiniz bir yer yok.Tam o sırada kitapçının sahibi bir duyuruda bulunuyor. Bu zombilerin tek zayıf noktası herkesin bayıldığı ama sizin nefret ettiğiniz bir kitap. O yüzden size bunu yaşatan bir kitabı seçmeniz gerek !

The Secret ! Herkes bu kitapla zengin olacağını sanıyordu ama ben kitabın yazarının ayak ayak üstüne atıp ahahah salaklar diye kitap satışlarından elde ettiği parayı saydığını falan hayal ediyorum. 

Senaryo 2: Bir kuaföre gittiniz ve saçınızı yaptırdınız. Blendax reklamındaki abladan bile güzel, hacimli saçlarınız var. Derken deli gibi bir yağmur bastırıyor, şiddetleniyor, şiddetleniyor ! Kendinizi korumak için hangi ''devam kitabını'' feda ederdiniz ?

Şu Vampirli mampirli 5-6 seri halinde çıkan kitaplardan birini feda ederdim.

Senaryo 3: Edebiyat dersinde hocanız klasiklerin ne kadar önemli olduğundan,dünyayı nasıl değiştirdiğinden bahsediyor. Ama siz bu konuşmaya katlanamıyorsunuz ve hayatınızda okuduğunuz en tiksinç klasiği hocanızın kafasına fırlatıp, gururla bunun nedenlerini açıklıyorsunuz.

Tom Sawyer. Allah' ım o çocuğun başına gelenler neydi öyle. İçim boğuluyordu. Oliver Twist dahi daha rahat okunmuştu tarafımdan.. 

Senaryo 4 : Küresel ısınmanın dünyanın anasını ağlattığı bir dünya düşünün.İnanılmaz sıcak ya da inanılmaz soğuk hava koşullarıyla yaşıyorsunuz. Eskimo ceketinizi giyip ısınmak için gayret ediyorsunuz. Isınmak için hangi kitabınızı yakardınız ?

Sadece aptallar 8 saat uyur. Bu kitap kadar saçma salak adı olan bir kitap daha görmedim. Bu kitabı yazan kişi ya ağır işte hiç çalışmamış ya da kendi insomnia'sına güzel bir bahane bulmaya çalışmış.

Açıkçası sevdiğimiz değil de sevmediğimiz kitaplardan bahsetmek kitapları anımsamak adına biraz zor oldu. Bu açıdan beyni hafiften yoran ve ilginç bir mim olduğunu kabul etmek lazım :)

Ben de;
 Tak Takıştır & Giy Yakıştır 

 blogunu mimliyorum!

Öpüldünüz. :)

6 yorum:

 1. O vampirli kitaplardan Alacakaranlık olanına bayılıyordum ama benn :) Bu arada cevaplar çok eğlenceli olmuş :*

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Yanıtlamak da güzeldi canım. Zevk meselesi işte :))

   Sil
 2. cevaplar bir harika fıstık çok beğendim :) çok teşekkürler mim için bende cevapladımm http://bornova74.blogspot.com.tr/2014/08/the-book-sacrifice-tag-bir-acayip-mim.html :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Canım senin cevaplar da çok tatlı olmuş. Öpeledim. :)

   Sil
 3. Cevaplar çok hoş. Ben de cevaplamıştım bu mimi . Bu arada iadeyi ziyarete geldim yavaş yavaş geziyorum blogunu ....

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Aaa hoşgeldin. Teşekkür ederim umarım keyifli vakit geçiriyorsundur blogumda. :)

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Red Bow Tie