Canlar fincanlar

2 Ekim 2014 Perşembe

Rimmel Lasting Finish 1000 Kisses Transferproof Lip Tint

Herkese merhabalar!

Geçtiğimiz günlerde bayram indirimi önümüze düşünce hepimiz kaptık bir şeyler :)
İhtiyacım olan bir şey yoktu ama yine de göz atmadan edemedim. İyi ki de böyle yapmışım çünkü çok süper bir balm ile yani Rimmel Lasting Finish 1000 Kisses Transferproof lip tint + Balm ürünüyle tanıştım.


 Bu gördükleriniz dışında başka renkleri de var aslında ama raftakiler sadece bunlardı. Ben 600 Carry On Cherry isimli olan rengi tercih ettim. Çünkü en doğal ton buydu.


Daha önce 1000 Kisses serisinin dudak kalemini kullanmıştım ama yanlış renk seçimi (dümdüz kırmızı) almam sebebiyle pek kullanıp keyfini süremedim. Ama bu lip tint'i aldığım ilk andan beri favori dudak ürünüm yaptım!

Ürün iki uçlu. Bir tarafı keçe uçlu renk veren taraf, diğer taraf ise dudağı nemlendiren balm tarafı.
Böyle olmasının bana sorarsanız tek sebebi aman iki uçlu ürün yapalım derdi değil de daha önce kalıcı rujlardan kullanan varsa bilirler, rujun üstüne balm ya da nemlendirici sürmezseniz aşırı mat olduğu için dudaklarınızı kupkuru hissedersiniz. Bu ürün de long lasting olduğu için nemlendirmeyi beyaz balm tarafı ile sağlıyorlar.Keçe uçlu ürünlere aynı materyalden yapılmış eyelinerlara aşık olduğumdan beri gayet sıcak bakıyorum.
Kalıcılar, dağılma yapmıyorlar. En güzel özellikleri bu oluyor bu tarz ürünlerin.

Bu ürünün en güzel özelliği de kalıcı olması, iki şey yiyip içtikten sonra dudaktan gitmemesi. Beni feci şekilde yakaladı diyebilirim..


İlk sürdüğünüzde hafif ıslak görünümde olan bu ürün saniyeler içinde mat bir renge dönüşüyor. Resimde gördüğünüz haline yani.. Bu arada belirtmem lazım bileğime sürdüğümü tam olarak çıkarmak 3 gün sürdü.  Altına biraz sabitleyici pudra sürmüştüm sanırım biraz da onun etkisi oldu siline siline 3 günün sonunda tamamen yok olabildi. Dudaktaki kalıcılığı elbetteki bu kadar değil fakat bu konuda gayet iyi bir potansiyeli olduğunu gösteriyor bize. 

Dudağınıza da rujunuzu ya da Lip Tint'inizi uygulamadan önce az miktarda pudra sürerseniz kalıcılığı arttırırsınız. Pudra yerine sabitleştirici pudra da önerebilirim. 

Bu aşağıda gördüğünüz hali üzerine balm sürülmemiş mat hali. Böyle de güzel. :)


Aşağıda da Balm sürülmüş yani nemlendirilmiş halini görüyorsunuz, pırıl pırıl parlatmıyor ve doğal görünümü korumaya devam ediyor.


Ben kalıcılığını ve rengini çok beğendim. Sürmesi de çok zevkli keçeli kalemle dudağınızı boyuyormuşsunuz gibi :)
Fiyatı 16.40 ama indirimli zamanlara denk gelirseniz %40 a kadar indirimli sahip olabilirsiniz.

Kesinlikle bir şans verin.

Hepinizi öpeledim!


4 yorum:

 1. Yaaaa sana inanılmaz yakışmış!!! Benim dudaklarımda kötü durdu baya, inanılmaz kuruttu rengini her yere vermedi filan. iyi tek yanı uzun süre kalmasıydı. keçeli kalemi dudağıma sürüyormuşum gibi hissedip atmıştım. belki de bozuktu benimki ama bilemedim:(

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Canım o sorunu yazıda da bahsettiğim şekilde çözebilirdin. Yani ilk önce pudralama yapıp bir kat sürüp tekrar pudralayıp yeniden sürerek altını bazlayarak kullanmış olurdun. Daha yoğun bir görünüm elde ederdin. Balm ile birlikte satılan tüm long lasting rujlar dudakta kurur. Keşke atmasaydın :)

   Sil
  2. Evet bu yazıyı 2 yıl önce okusaydım atmama gerek kalmazmış:( :)
   Max factor ün almıştım bir de çift taraflı long lasting gloss-ruj. O da inanılmaz kuru köt göstermişti atmıştım bidha da bunlardan almicam demiştim:/

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Red Bow Tie