Canlar fincanlar

18 Nisan 2015 Cumartesi

Sargita'nın Bahar Temizliği nasıl bir şey?

Hepinize merhabalar!
Bir yandan iş hayatı, bir yandan yüksek lisans, hayat mücadelesi derken kendimi unutuvermişim yine :)

Hatta bloguma da hep dönmek istesem de bir türlü o enerjiyi içimde bulup hak ettiği değeri veremedim tekrardan. Umarım bu kez baharla beraber enerjimi toplar ve bloguma ve sizlere geri dönerim.

 

     Bu bahar, hayatıma huzurlu ve mutlu devam edebilmek adına geride bırakacaklarım var. Tavsiye ederim bahar temizliğini hepinize..
 Daha önceden kimsenin kalbi kırılmasın diye diye susarak kendime eziyet ettiğim zamanları artık tekrarlamamaya, adaletin olabildiğince kendisini göstermesine yardımcı olduğum ve kimsenin haksız yere beni üzmesine izin vermeyeceğim için kendimi tebrik etmekle yazıma başlıyorum. Hatta burada kendime bir öpücük de verebilirim. Hakettim şimdi.    Ruhsal olarak kendinizi huzurlu ve güvende hissetmediğiniz hiç bir ortamda verimli olamaz ve yenilenmiş hissedemezsınız. Bu yüzden enerjinizi çalan, arkanızdan iş çeviren veyahut yüzünüze gülüp aslında sizi hiç tanımayan ve size zarar vermekten zevk alan insanların bulunduğu yerlerden kendinizi uzaklaştırmanız kendinize yapabileceğiniz en büyük iyiliklerden biri olacaktır.

     Eğer benim gibi her daim yediğine içtiğine düşkün biri olduysanız bahar temizliğinize yiyecek içecek düzenlemenizi, yani sağlıklı beslenme modelinizi de eklemelisiniz. Özellikle diyet demiyorum. Çünkü bunu diyet olarak tanımlamak bir takım şeyleri yemeyi kendinize yasaklamak anlamına geliyor. Bu da onları daha cezbedici bir hale koyuyor. Malum yasak elma bin şerbetten tatlıdır. :) Bu yüzden kendi istediğiniz sağlıklı yiyecekleri seçip yemenin diyet sözcüğünden çok daha manalı ve güzel olduğunu düşünüyorum.
İlk sağlıklı beslenme tüyomu vereyim;
Bitki çaylarını şekersiz acı ya da tatsız buluyorsanız içine yarım çilek atmayı deneyin. Sıcağı gören çilek meyve şekerini yani Früktozu salıyor ve artık tatlı bir çayınız var! :)

     Daha önce diyetisyenimden aldığım listemi birebir olmasa da öneri ve uyarılarına uyarak kendime göre uyarladım ve 3 gündür sağlıklı besleniyorum. Yağ, şeker, tuz olabildiğince benden uzak başka yerlere yakın :)

     Bahar temizliğime dahil ettiğim bir diğer nokta saçlarımı kestirmek oldu, bunu iki hafta önce yaptım sanırım. Bütün kış uzatayım diye uğraşıp çatal çatal olmuş incecik saçlara sahip olmak aslında elde etmek istediğim şey değildi, bunu fark ettim ve kestirdim. Hem daha hacimli duruyor hem de yapacağım bakımlara hazırlar şimdi. :) Hatta biraz daha kısalttırıp Pixie modeli yaptırmaya karar vermiş bulunmaktayım :)

 

     Ve elbette Bahar Temizliği deyince evi veya odanızı şöyle bir elden geçirmek gerek.
Kış ayları boyunca eve tıktığınız gerekli gereksiz ne varsa atın ya da elden çıkarıp birine verin.
Unutmayın 6 aydan uzun süre kullanmadığınız ve ihtiyacınız olmayan bir şeye artık ihtiyacınız olma olasılığı çok düşük!

Kendinize kıymet verin ve bu ay Bahar Temizliğinizi yapmayı unutmayın.

Hepinizi Öpeledim!


1 yorum:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Red Bow Tie