Canlar fincanlar

28 Mart 2016 Pazartesi

Fazlalıklarınızı Gizlemeye Yönelik Giyim Tarzı Nasıl Olur?

Hepinize merhabalar! :)

Yaz gelirken fazla giysileri üstümüzden attıkça, mevcut fazlalıklarımız gözümüze daha çok batmaya başladı.

Menopoza giren bayanlarda veya genetik sebeplerle belli bir yaştan sonra bir çok bayanda bel bölgesinde yoğun bir yağlanma olur, bir çok diyetisyen bunu bel simiti olarak nitelendirir.

Hareketsiz bir hayat, genetik faktörler, elma tipi vücuda sahip olmak bu vücuda sahip olmanıza sebep olan faktörlerdir.

Ben hayat boyu böyle olun asla demiyorum, hatta mümkünse bir an önce kurtulmaya bakın çünkü elma tipi vücut tipinin beraberinde bir çok sağlık problemini beraberinde getirdiği bir çok kaynakta yer alıyor.

Bu yazımdaki amacım; siz kilo verene dek bu kiloları gizlemenize hangi kıyafetler yardımcı olabilir bunu sizlerle paylaşmak. :)


1-Belinizi ve göbek bölgenizi saran dar kıyafetler giymekten kaçının, göbeğinizin üstünde salaş duran parçaları tercih edin.


İri bölgelerinizi olabildiğince gizlemeye odaklanmalısınız, ilgiyi zayıf olan bölgelerinize ancak bu şekilde çekebilirsiniz.

2-Tayt veya dar pantolonların üstüne bol bluzlar giyin.Bu giyim tarzı benim bu bilgileri edinmeden önce de bolca kullandığım bir giyim tarzıydı ki hala da kullanıyorum. Hem altınıza, hem üstünüze bol veya salaş giyinirseniz özensiz görünmeniz işten bile değildir.

3- Üzerinizde dik çizgili desenler kullanın, yatay çizgili değil.Bunu bilmeyenimiz yoktur sanırım. :) Yatay çizgiler her zaman olduğumuzdan iri gösterir. Dikey çizgiler ise daha ince.

4- Uzun ceketler tercih edin.İnce ceketlerde de uzun olanları tercih edip belinizdeki kalınlığı gizleyebilirsiniz. Deri ceketlerde de kısa olanları kullanırsanız bel bölgenizdeki fazlalıklar yine göze çarpacaktır. 

5- Vücuda oturan dar elbiseleri giymekten kaçının.

Dar elbiseler giydiğimizde kilolarımız puf diye kaybolmuyor, Aksine açık ve net bir şekilde bakın benim buramda bu kadar çok fazlalık var demenin en kestirme yolu bel çevresini saran elbiseler giymektir. (Fotoğrafta görüldüğü gibi bütün fazlalıklar ortada.)

6- Bel bölgesinde cepleri olan, süsleri olan parçaları giymeyin.Fazlalıklarınız bel çevresindeyse, o bölgeyi olabildiğince sadeleştirip, vücudunuzun diğer bölgelerine dikkat çekmelisiniz. Cepler,süsler dar omuzlarınızı daha geniş göstermek için kullanılabilir mesela.    ( Fotoğrafta gördüğümüz örnek, nasıl giyinmemeniz gerektiğini açıkça gösteriyor. )

7- Asimetrik modelleri tercih edin.Fazlalıkları düz desenlerden daha başarılı bir şekilde örterler.

8- Vücudunuzu şekillendiren iç çamaşırlarını kullanın.Hem vücudu şekillendirmek hem de fazlalıklarınızı gizlemek amacıyla dilerseniz vücut şekillendirici ürünleri kullanabilirsiniz. Ama ben çok rahat bulmadığım için kullanmıyorum. 

Sargita Der Ki; Dış görünüşünüz 90-60-90 olmak zorunda değil. Her kadın güzeldir. Ancak sağlıklı bir hayat için en kısa zamanda fazlalıklarınızdan kurtulmanızı diler, hepinizi öpelerim <3

5 yorum:

 1. Kilo fazlam olmasa da 1.2. Ve 4. Resimlerdeki kiyafetleri günlük hayatta çok tercih ediyorum. Rahat ve modern buluyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de günlük hayatımda çok kullanıyorum çünkü çok rahat oluyor :)

   Sil
  2. Ben de günlük hayatımda çok kullanıyorum çünkü çok rahat oluyor :)

   Sil
 2. Bunlara dikkat etmeliyim. :) Teşekkürler. Ama şu vücut şekillendiriciler konusu bence kötü. Çok rahatsız

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de kullanamıyorum, ama özel bir günde özellikle giymek istediğiniz bir kıyafetin içine belki kurtarıcı olabilirler. Posttan faydalanmana sevindim :)

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Red Bow Tie