Canlar fincanlar

29 Eylül 2016 Perşembe

Kızıl saç için renk yenileme, yoğunlaştırma (pigmentasyon uygulaması)

Hepinize merhaba,

Saçında kızıl renk kullananlar iyi bilirler ki özellikle saç uçlarındaki kızıl renk akıp akıp terk-i diyar etmeye pek meraklıdır.

Kırmızı renk pigmentlerinin diğer boyalara göre daha büyük olması ve saçta tutunamaması bu durumu açıklayan faktörlerden sadece biri. Böyle düşününce üzülüyor insan saçtan düşen minnoş birer toka gibiler aslında. Yazık :(

Ama bize daha yazık tabi! 5 yıkamaya soğan kabuğuna dönen kafamızla alışveriş merkezinde çiğ tavuk bölümüne kamuflaj mı olalım! >-<

Neyse sakinim :)
Baktınız iki hafta önce kıpkırmızı olan saç uçlarınız yavaş yavaş yerini açık turuncuya,soğan kabuğuna bırakmış. O zaman şimdi vereceğim uygulamayı saç uçlarınıza yapma zamanınız geldi demektir.


Kullandığım Malzemeler

Loreal Paris Excellence Intense 6.66 Yoğun Kızıl  (Ana renginiz neyse onu seçiyorsunuz)
Neva Flashy Colors Mercan Kırmızı  (Daha yoğun bir kızıl için)
Davines Alchemy Conditioner for Red Hair (İçinde renk pigmenti barındıran saç kremi)
Argan Yağı (Saçı besler, korur, parlatır)
%6 Oksidan Suyu.Saçınızın uzunluğuna göre miktarlarını ayarlayabilirsiniz.
Malzemeleri en çok kullanacağınızdan en az koyacağınıza doğru dizdim.

 30 dk bekletmeniz, saçınızın pigmentasyon işleminin tamamlanması için yeterli.

Sonuç;Sargita Der Ki, kızıl saç istiyorum ama iki haftada bir kuaföre para bayılmak istemiyorum diyorsanız buyurun burdan gelin. :)

Hepinizi öpeledim <38 yorum:

 1. kızıl saçlıyım ben de turunculaşma olmuyor hiç :D

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Doğal kızıllarda böyle bir şey zaten gözlenmez :) Ama boyamana rağmen saçında turunculaşma olmuyorsa boyadığın renk ve boyama öncesi saç renginin bunda büyük etkisi vardır. Benim gibi koyu kumral saçlara sahip ve saçını açtırarak kızıl renge kavuşmuş kişiler akma ve turunculaşmadan her daim muzdariptir. Şanslı kesimdensin, sevinmelisin :)

   Sil
 2. 6 yıl boyunca kızıl saç kullandım. Gel gör ki, hep kuaföre gitmek ve hep renk tutturmaya çalışmak o dönem içerisinde beni bir hayli yıprattı.
  Ara ara ombre olarak kızıl kullanma isteğim depreşiyor ama yine de tutuyorum kendimi. Olur da denersem önerini dikkate alacağım.
  Güle güle kullan :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Kızıl saç sık sık kuaför yolu tutturuyor insana, bu da hem zaman ayırma ihtiyacı hem de maddi zorluk yaratabilir. Bu yüzden minik önerilerle kızıl saç sevenleri rahatlatmak istedim. :)

   Sil
 3. Bir senede sarı renk için harcadığım saç boyası parasını tam ıkı ay da kızıl renk ıcın harcadım. Buradan kendımı tebrık edıyorum. :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Seni çok iyi anlıyorum canım. Kızıl saç sürekli benimle ilgilen diye ağlayan bir çocuk gibi :)

   Ama bu anlattığım yöntemi evde uygulamak çok kolay, böylece paran da cebinde kalıyor.

   Sil
 4. aa bak saç kremi + argan yağı katma fikri hoşmuş :)
  bende yenileme boyamda argan yağı katabilirim.. aslında banyo sonrası argan yağı kullanımım var zaten, gene de gerekli olur mu ki?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Saç kreminin içinde pigment olan bir ürün olması önemli :) Argan yağının bu karışımdaki görevi; uygulamanın saça vereceği hasarları biraz da olsa önlemek ve azaltmak. Yani her halukarda tavsiye ediyorum :)

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Red Bow Tie